Haber

ABD basını Biden’ın 2024 adaylığına yorum yaptı: İkinci döneminin sonunda 86 yaşında olacak

ensonhaber.com

ABD Başkanı Joe Biden, ilerlemiş yaşına ilişkin endişelerin gölgesinde 2024 başkanlık seçimlerinde yeniden aday olmaya karar verdi.

Biden “Şimdi kayıtsız kalma zamanı değil, bu yüzden yeniden seçilmek için yarışıyorum.”söz konusu.

New York Post’tan öne çıkan yaş

ABD basını, gelişmeyi son dakika notuyla okuyucularıyla paylaştı. New York Postası, “Yeniden seçim”Biden’ın yaşını vurgulayarak başlığı verdi:

Yaşlanan Lider, üç dakikadan fazla görüntü yayınladı. NBC News tarafından yapılan bir anket, şaşırtıcı bir şekilde yüzde 70’in onun aday olmasını istemediğini gösterdi.

İkinci döneminin sonunda 86 yaşına girecek olan Biden, Amerikalıların istifa etmesini istediğine dair ezici işaretlere rağmen 2024 için resmi adaylığını başlattı.

Wall Street Journal: Amerikan tarihinin en yaşlı başkanı

Wall Street Journal gazetesi, “Tarihin en yaşlı cumhurbaşkanı, ikinci dönem adaylığında özgürlüklerin korunmasına atıfta bulundu.”söz konusu.

80 yaşındaki Biden’ın Amerikalılardan kendisine 4 yıllık bir görev daha vermesini istediği belirtilerek, şunları söyledi:

80 yaşında Amerikan tarihinin en yaşlı lideri olan Biden, ikinci dönemin sonunda 86 yaşına girecek. Pek çok Amerikalı, onun bir lider olarak gösterdiği performansı onaylamıyor.

Anketler, birçok Demokrat arasında bile, onun yaşı ve göreve uygunluğu konusunda halkın endişe duyduğunu gösteriyor.

menteseajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu