Haber

ABD ile ortaklaşa düzenlenecek ‘Eagle Partner 2023’ tatbikatı Ermenistan’da başladı

ABD ile ortaklaşa gerçekleştirilecek “Eagle Partner 2023” tatbikatı Ermenistan’da başladı.

Ermenistan’ın resmi haber ajansı Armenpressin’in haberine göre, Ermenistan ile ABD arasında uluslararası barışı koruma misyonlarına katılım hazırlıkları kapsamında gerçekleştirileceği açıklanan “Eagle Partner 2023” ortak tatbikatı bugün başladı.

Ermenistan Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakan Birinci Yardımcısı Tümgeneral Edvard Asryan, Ermenistan Savunma Bakanlığı’na bağlı Barış Savunma Tugayı “Zar” eğitim merkezinde düzenlenen tatbikatın açılış törenine katıldı.

Tatbikatın barış savunma misyonları sırasında çatışan taraflar arasında istikrarı sağlamaya yönelik misyonları da kapsadığı bildirildi.

Tatbikatın amacının, uluslararası barışı koruma misyonlarına katılan birimlerin birlikte çalışabilirlik düzeyini artırmak, en iyi idari ve taktik iletişim uygulamalarının paylaşımını sağlamak ve Ermeni birliğinin barışı koruma operasyonlarına hazır olma durumunu artırmak olduğu kaydedildi. NATO/Barış için Ortaklık (PfP) “Operasyonel Yetenekler Konsepti” değerlendirmesi kapsamında. .

Ermenistan Savunma Bakanlığı 6 Eylül’de Ermenistan ve ABD’nin 11-20 Eylül tarihlerinde “Eagle Partner 2023” ortak tatbikatını gerçekleştireceğini duyurdu.

Tatbikata Ermenistan’dan 175, ABD’den ise 85 askerin katılacağı belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu