Haber

Ahmet Davutoğlu’nun Meral Akşener’den isteği ortaya çıktı

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz günlerde katıldığı Medyascope yayınında CHP listelerinden seçime girmenin hata olduğunu söyledi.

Davutoğlu, “Son tercihim CHP listelerinden seçime girmek oldu. Her yolu denedim. İYİ Parti’ye teklifte bulundum. ‘Bu sağcı seçmen CHP’ye oy vermez, beraber olalım’ dedim.”söz konusu.

Davutoğlu’nun muhalefetin kafasını karıştıran sözlerinin ardından seçimlerin ardından İYİ Parti’den istifa eden Ahat Andican’dan dikkat çekici bir açıklama geldi.

İyi Parti’nin ağır topu açıklandı: Akşener’e teklif geldi

Kübra Par’ın sunumuyla TV100 ekranlarında yayınlanan Farklı Açılardan Ahmet Davutoğlu’nun sözleri tartışıldı.

İyi Parti’nin kurucularından ve 27. dönem İstanbul Milletvekili Ahat Andican, Davutoğlu’nun Akşener’e teklifte bulunduğunu ilk kez açıkladı.

Andican, o dönemde Akşener ile konuyla ilgili bir görüşmesi olduğunu söyledi.

“Davutoğlu 40’tan fazla milletvekili istedi”

Ahmet Davutoğlu’nun daha sonra bir taleple Akşener’e geldiğini belirten Andican, Gelecek Partisi liderinin 40’tan fazla milletvekili istediğini paylaştı.

Ahat Andican’ın açıklamaları şöyle:

“Biliyorum çünkü o dönemde sayın genel liderle bir ön görüşmem olmuştu. Sayın Davutoğlu böyle bir istekle geldi. Beraber bir şeyler yapalım ama istediği sayı çok fazlaydı. 40’tan fazla milletvekili istedi. İki parti bir araya geldi, 100’ün üzerinde. Milletvekilliğinden çıkarılacağı teziyle geldi.”

kavak-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu