Haber

Ankara Ara Tatilinde Öğrencilere Halı Saha Tahsisi

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde yarıyıl tatilinde öğrencilere iki adet suni çim saha tahsis edildi.

Kahramankazan ilçesinde okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte iki ay önce hizmete açılan iki halı sahanın kullanımı tatil boyunca öğrencilere tahsis edildi. Bir hafta boyunca futbolun tadını doyasıya çıkaran çocuklar, okuldaki morallerini artırmak için yarıyıl tatilinde bir hafta derslerinden izin aldılar.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, bir konut sitesine yaptığı ziyarette, sitede yaşayan çocukların futbol oynama davetini kabul etmeyerek onlarla halı sahada buluştu. Çocuklarla futbol oynayan Lider Oğuz, çocukların eğlencesine ortak oldu.

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, “Öğrencilerimiz tabi ki Kahramankazan ilçemizde yarıyıl tatiline çıktı, çocuklarımız yarıyıl tatilinin tadını çıkardı, sabah ve öğleden sonraları saha ziyaretleri yapıyorduk, bugün de okulumuzdaydık. Esnaf ve sanatkarlar sitemiz. Çocuklarımızla ve ev hanımlarımızla orada oturduk, sohbet ederken bu genç bana şöyle dedi: “Liderim yeni açılan yerde halı sahada maç oynayalım” dedi. “Hadi seninle top oynayalım” dedi. Tamam dedim, öğleden sonra buluşalım top oynayalım. Bilal’e “Sen kadroları kur” dedim. “Tamam ben kurarım” dedi. gruplar sizi arıyor.” “Beni aradı ve mahalledeki gençleri topladı. Hep birlikte buraya geldik ve burada güzel bir oyun oynadık. Kazanmak, kaybetmek söz konusu değil ama bu çocuklarla, burada bu çocuklarla, kısa bir tatil, bir ara tatil desek, heyecanını yaşamak çok keyifliydi” dedi. – ANKARA

akkislaajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu