Teknoloji

Bethesda: Intel ARC Ekran Kartları Starfield Oynamak İçin Yetersiz

 
Bethesda geçtiğimiz günlerde yeni bir açıklama yaptı. Resmi olarak 6 Eylül’de oyuncuların beğenisine sunulan açık dünya uzay temalı rol yapma oyunu Starfield için yapılan yeni açıklamada, Intel ARC ekran kartlarının yetersiz olduğu belirtildi. Bethesda destek sınırıyla karşılaştırıldığında Intel Arc A770 bile Starfield’ın minimum bilgisayar gereksinimlerini karşılamıyor.
 
Intel Arc Starfield için yetersiz
 
 
Bethesda desteği, Intel Arc A770 grafik kartının AMD Radeon RX 5700XT veya NVIDIA GeForce GTX 1070Ti’nin minimum gereksinimlerini karşılamadığını iddia ediyor. Ancak kullanıcılar bu durumun çok da doğru olmadığını belirtiyor. Örneğin birçok DX12 ve Vulkan tabanlı oyunda Intel Arc A770 bu iki grafik kartından da daha iyi performans gösteriyor.
 
Öte yandan gelen haberlere göre Intel Arc A770 sahipleri oyunu normal şartlarda oynayabiliyor. Ancak Intel’in birkaç gün önce yayınladığı son sürücü güncellemesi oyunun dokularını bozabilir ve birçok çökmeye neden olabilir. Önemli bir konu olarak karşımıza çıkan bu durum Bethesda tarafından göz ardı ediliyor. Çünkü bu konuda bir güncelleme gelmeyeceği belirtiliyor.
 

Son olarak tahminlere göre Intel XeSS teknolojisi için resmi takviyenin eklenmeyeceği belirtiliyor.

haberhisarcik.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu