Haber

Gaziosmanpaşa’da freni boşalan kamyon bir evin duvarını yıktı.

Gaziosmanpaşa’da yokuş çıkarken freni boşalan tır, bir evin duvarını yıkarak durmayı başardı. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, konut kullanılamaz hale geldi.

Kaza, saat 06:15 sıralarında Bağlarbaşı Mahallesi Bağlarbaşı Caddesi üzerinde meydana geldi. Mevlüt Madenli idaresindeki 34 SG 9816 plakalı kamyonetin yokuş yukarı yolda freni çözüldü. Kamyon, bir gecekondu mahallesinin duvarını yıkarak durabildi. Konutta maddi hasar meydana gelirken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Kaza sonrası duvarı yıkılan ev kullanılamaz hale geldi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis, kazayla ilgili tutanak tuttu.

Sabah saatlerinde Edirne’den yola çıkan un yüklü tırın sürücüsü Mevlüt Madenli, “Araba yokuş çıkarken bu rampayı yaptı. Patinaj yapınca panikledim. Frene bastım. Fren havası gelince patladı, araç sağa sola çekti.arabayı durduramadım.binaya yaslanmak zorunda kaldım.arabadan indim. İnsanlar bana geldi. Ne oldu vs. insanlar döküldü. Ondan sonra araba çalışıyordu. Ondan sonra tekrar patinaj yaptı. Gecekondu mahallesine çarptı. Arabama Edirne’den un yükledim. Ekmek fırınına boşaltmaya geldim. Yaralı sabah beş buçukta.” “Böyle bir şey yok. Tanrı korudu. Burada kalanlar oldu. Tanrı onları korudu. O insanlara bir şey olmadı” dedi.

Olay anında evde yatmakta olan Mehmet Çimen, “Bir kere babam TIR’ın evin içine girdiğini söyledi. Dışarı çıkıp baktım. TIR direğe yaslanıyordu. Ondan sonra, Baktım bir anda çöktü, diğer eve girdi, çocuk uyanmasa Allah bilir ne hale gelecekti, çamaşır makinesi olsun, çocuk kitapları olsun, her şey bir araya geldi. Uyandım ve indiğimde şoförün dışarıda bir şeyler yaptığını gördüm” dedi. – İSTANBUL

haber-bahsili.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu