Ekonomi

IC Holding ve IC Foundation 1200 gönüllü ile hayat kurtarıyor

IC Holding ve IC İbrahim Çeçen Vakfı, afet bölgesine ve bölgedeki vatandaşlarımıza yardımlarını sürdürüyor. Depremin ilk anlarından itibaren harekete geçen IC Holding ve IC İbrahim Çeçen Vakfı, farklı sektörlerdeki yetkinlikleri doğrultusunda tüm birimlerini afet bölgelerine seferber etti. Depremin ilk saatlerinden itibaren kesintisiz çalışan uzman ekip, sadece ilk iki günde 514 kişinin hayatını kurtardı.

20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacını takviye edecek.

IC Holding, sarsıntı bölgesine yaptığı takviyeleri krize uyum ekibinin rehberliğinde afet yönetim sistemine uygun olarak gerçekleştiriyor. Bu kapsamda çalışmalar deprem sonrası en kritik dönem olan ilk 72 saat neler yapılabilir ve uyum süreci için neler yapılabilir diye 2 döneme ayrıldı. Arama kurtarma ekiplerinin yanı sıra geçici hastane ve barınma amaçlı kullanılacak 5 konteyner de hızla afet bölgesine sevk edildi.

Bölgede kurulu 7 adet sıcak yemek ünitesi ile hizmet verilirken, bölgeye toplam 7 tır dolusu battaniye, ısıtıcı, eldiven, tıbbi ve hijyenik malzeme ile çeşitli gıda maddeleri sevk edildi; Yenileri gönderilmeye devam ediyor.

Afet bölgesinde günde bin kişiye ve toplam 5 bin kişiye hizmet verebilecek yemekhane kuruluyor. Ayrıca 3 bin kişinin barınmasını sağlayacak 185 konteynerin daha tamamlanma süreci tamamlanmak üzere.

IC Holding çatısı altında bulunan Antalya bölgesindeki oteller de depremzedelerimizin kullanımına açıldı. Mersin Büyükeceli’de heyetimin hazır bulunduğu prefabrik kamp hizmete açıldı ve 20 bine yakın vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamak için kurumsal çalışmalar hızla devam ediyor.

Faaliyetlerini İçişleri Bakanlığı, AFAD Başkanlığı ve ilgili kurumlarla uyum içinde yürüten kümelenme, ana faaliyetlerine büyük bir hız ve titizlikle devam edecek.

haber-ermenek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu