Ekonomi

Kahramanların asırlık çınar ağacı coşkuyla kutlandı

Avrupa’nın küresel borçları nedeniyle bir zamanlar kapalı kapılar ardında topraklarını gizlice böldüğü ve “Hasta Adam” olarak adlandırdığı Türkiye, kendi kahramanlarının imzasını taşıyan destansı zaferini Cumhuriyet ile taçlandırdı. 29 Ekim 1923 tarihi, Türkiye’nin büyük tarihinin en faziletli ve gururlu günlerinden biri olmasının yanı sıra, saltanat kültürünün ve boyunduruk altında yönetilme kültürünün sona erdiği bir dönem olarak hafızalara kazındı.

Radikal devrimlerin meşalesini yaktı

İçinde bulunduğu tüm halklara özgürlük, bağımsızlık ve ulusal egemenlik, temsil hakkı, var olma ve tanınma yetkisi veren bir yönetim biçimi düşünün. Sanatta, siyasette, adalette köklü devrimlerin meşalesini yaksın. , hukuk, eğitim ve ekonomi. Bu yönetim şekli olan Cumhuriyet artık 100 yaşındadır. Atalarımızın bize emaneti kocaman çınar; İstanbul’dan Ankara’ya, Sakarya’dan Trabzon’a yurdun her yerinde coşkuyla kutlanıyor. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın ilanının 100’üncü yılı nedeniyle gün boyu sürecek kutlamalara, gün içinde geçit töreni, stant ve kongreler eşlik edecek, akşam ise fener alayı, görüntü haritalama gösterileri ve konserlerle devam edecek. Bu gurur hepimizindir. Kaç asırlık çınar, yaşasın Cumhuriyet!

100’üncü yılımızı coşkuyla kutluyoruz

Bugün 29 Ekim 2023. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Büyük Millet Meclisi tarafından Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanının 100. yılıdır. Büyük bir gurur ve coşkuyla kutladığımız bugün, Cumhuriyetimizin 100. yılına siz değerli okurlarımızla birlikte tanıklık etmenin gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet yolculuğunda 43 yıldır yanınızda olan DÜNYA Gazetesi olarak öncelikli hedefimiz ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkıda bulunmak olmuştur. Edirne’den Kars’a Türkiye’nin 81 ilinde iş dünyasının sesi olan gazeteniz DÜNYA, Atatürk’ün izinde, kurucumuz Nezih Demirkent’in unsurlarına bağlı kalarak her zaman üretenin, istihdam yaratanın yanında olacaktır, dün yaptığı gibi. Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlu olsun.

DÜNYA AİLESİ

mengen-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu