Teknoloji

Meta Düğmeye Bastı: Sanal Gerçekliğe Özel WhatsApp Uygulaması Başlarda!

Apple’ın yeni VR cihazı Vision Pro’nun tanıtılmasıyla birlikte popüler hale gelen sanal gerçeklik teknolojisi günlük hayatımızda yerini almaya başladı. Özellikle şubenin öncüsü ve şu anki lideri olan Meta’nın bu durumda önemli bir rolü var. Dev şirket, anlık mesajlaşma platformu WhatsApp’ı sanal gerçeklik başlığı Quest ile birleştirmek için nihayet ilk adımları attı. Detaylar haberde.

Ünlü sosyal medya ve sanal dünya şirketi Meta, ürettiği karma gerçeklik başlıkları için özel bir WhatsApp uygulaması geliştirmeye başladı.

Şirket, şimdiden kendi VR serisi Quest’i WhatsApp’a entegre etmeyi başardı ve test sürecinin ilk adımını attı.

Son olarak, akıllı telefon uygulamaları için beta sürümünün “Bağlı cihazlar” bölümünde WhatsApp hesaplarının VR cihazlarıyla eşleştirilebileceği tespit edildi.

Bu atılımla sanal gerçeklik dünyasında kapsamlı iletişimin kapılarını aralayan Meta, VR kullanıcılarına çok kapsamlı bir deneyim sunmayı amaçlıyor.

İlk etapta WhatsApp ile geliştirilmiş Quest cihazları üzerinden kullanıcıların çok daha gerçekçi bir şekilde mesajlaşabilecekleri, görsellerle davet edebilecekleri ve konuşabilecekleri söyleniyor.

Peki bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sanal gerçeklik cihazlarında başka hangi özellikleri görmek istersiniz? Yorumlarınızı bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu