Haber

Nevşehir protokolünden Berat Kandili mesajı

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, AK Parti Nevşehir Milletvekili Mustafa Açıkgöz ve Belediye Başkanı Mehmet Savran, Berat Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Vali Becel, yaptığı açıklamada, Ramazan ayının müjdecisi olan Berat Kandili’ne ulaşmanın üzüntüsünü yaşadığını belirtti.

Gecenin birlik ve beraberliğin pekişmesine vesile olması temennisinde bulunan Becel, mesajında, “Dayanışmaya en çok ihtiyaç duyduğumuz bu anlarda kandiller, sevginin, hoşgörünün, birlik ve beraberliğin en anlamlı olduğu günlerden biri olmuştur. Bu zor günleri millet olarak atlatacağımıza canı gönülden inanıyorum.Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralı depremzedelerimize acil şifalar diliyorum.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili Açıkgöz, tüm Müslümanların Berat Kandili’ni tebrik ederek, “Milli birlik ve beraberlik içinde, şer ve şer odaklarından uzak, her bir kardeşimizin sıkıntısını, acısını bilerek, ülkemizde gönülleri fethederek, gönülleri fethederek” dedi. , İslam aleminde berat hayrımıza ve kurtuluşumuza vesile olur.Keşke öyle olsaydı.” mesajınızı paylaştı.

Başkan Savran da kandil gecelerinin insanlığın ortasındaki sevgi bağlarını güçlendirmek için bir fırsat olduğunu belirterek, Nevşehir halkının ve tüm inananların bayramını kutladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu