Ekonomi

Suçlamaları reddetti ve mahkemeden ayrıldı

ABD basınına bilgi veren kaynaklara göre mahkemede yaklaşık 2 saat kalan Trump hakkında 34 farklı suçlama yöneltildi. Suçlamalardan en az birinin “ağır suç” kapsamına girdiği, diğerlerinin ise “sessizlik payını ödemek” ve seçim kampanyası ve işyeri kayıtlarında dolandırıcılık ile ilgili olduğu kaydedildi.

Mahkemeden çekilen fotoğraflara göre, hakkındaki suçlamaları 4 avukatıyla birlikte dinleyen Trump’ın kendisine yöneltilen 34 suçlamayı da reddettiği bildirildi.

Trump, mahkemenin ardından yine özel uçağıyla Florida’daki malikanesine gitmek için yine yoğun güvenlik önlemleri altında LaGuardia havaalanına doğru yola çıktı.

Trump’ın bu akşam yerel saatle 20:15 civarında Mar-a-Lago’da kendisine yöneltilen suçlamalarla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Büyük heyet tarafından suçlandı.

ABD’de 2024 başkanlık seçimleri için aday olan Trump, yetişkin film yıldızı Stormy’ye ‘sessizlik’ ödemesine ilişkin Manhattan Bölge Savcılığı’nın 18 Mart’ta yürüttüğü soruşturma sonucunda geniş heyet tarafından suçlandı. 2016 Cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında Daniels.

Suçlamalara “siyasi cadı avı” şeklinde tepki gösteren Trump, dün mahkemeye çıkmak için Florida’daki malikanesinden özel uçakla New York’a geldi.

Trump, Amerikan tarihinde kendisine yöneltilen suçlamalar nedeniyle mahkemeye çıkan ilk eski lider olarak kayıtlara geçti.

haber-delice.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu