Ekonomi

Tarkim Bitki Koruma’nın BIST’te işlem göreceği tarih belli oldu.

Investing.com – Tarkim Plant Muhafaza Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin sermayesini temsil eden 21 milyon TL nominal değerli hisseleri Kotasyon Yönergesi’nin 8. maddesi çerçevesinde halka açıldı.

Halka arz edilen 5 milyon TL nominal değerli şirket payları 12 Eylül 2023 tarihinden itibaren geçerli olacak. Borsa İstanbul Yıldız Pazar günü ilerleme görecek. Paylar her zaman 107,5 TL taban fiyattan ve “TARKM.E” koduyla süreç içerisinde işlem görmeye başlayacak. İlgili tarihte maksimum emir fiyatı 1.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

Halka arz sürecini bu hafta 5-6 Eylül tarihleri ​​arasında gerçekleştirdi. Tarkim Bitki Koruma Halka arz edilen hisselerin tamamı satılırken, toplam 2.675.408 yatırımcıya dağıtıldı. Hisselerin %99,84’ü yerli bireysel yatırımcılara satıldı. Böylece şirketin halka arz büyüklüğü 537 milyon TL, halka açıklık oranı ise %23,81 oldu.

Halka arz aşamasındaki bir diğer şirket olan Gıpta Ofis Kırtasiye’nin hisse satışı bugün sona erecek. Öte yandan dün SPK’dan onay alan 3 şirketÖnümüzdeki hafta kitap toplama sürecinin başlaması bekleniyor.

haber-vezirkopru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu