Haber

Titanik Yıldızı Kate Winslet, Deprem Kurbanları İçin Yaptığı Bağış Çağrısıyla Takdir Kazandı

Kahramanmaraş’ta hepimizi derinden yaralayan 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler 11 ilde yıkıma neden oldu. İçimizdeki yangın sönmeden Hatay’da şiddetli bir deprem meydana geldi. Afetler binlerce insanın ölümüne neden oldu. Dünya çapında birçok isim depremzedeler için seferberlik ilan etti. Yardım isteyenler arasında Oscar ödüllü İngiliz aktris Kate Winslet de vardı.

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde 6 Şubat’ta meydana gelen yıkıcı depremler tüm Türkiye’yi şok etti.

Hatay’da afet korkusu yenilmeden art arda depremler meydana geldi. Maalesef afet bölgesinde ölü ve yaralı sayısı artmaya devam ediyor.

Hepimizi derinden yaralayan bu felaketlerin ardından tüm Türkiye bir an önce ayağa kalkabilmek için bir araya geldi.

Birçok ülke de Türkiye’ye yardım eli uzatmak için ayağa kalktı. Birlik ve beraberliğin ne kadar değerli olduğunu gördüğümüz bu karanlık günlerde ülkemiz dimdik ayakta durmaya devam ediyor.

Titanic filminde canlandırdığı ‘Rose’ karakteriyle hafızalarımıza kazınan İngiliz aktris Kate Winslet, depremzedeler için de harekete geçti.

Ödüllü yıldız Kate Winslet, Instagram hesabından bir fotoğraf paylaştı. Sarsıntıların ardından Türkiye ve Suriye’de gördüğü görüntülerden dolayı yıkıldığını ifade eden ünlü oyuncu, takviye kuvvet davet etti.

Winslet, takipçilerinden İngiltere merkezli “Choose Love” örgütünün yardım kampanyasına bağışta bulunmalarını istedi.

Başarılı oyuncu, Select Love organizasyonunun afet bölgesindeki yerel ortaklarıyla birlikte depremzedelerin tüm ihtiyaçlarını karşıladığını belirtti.

Winslet, “Lütfen verebildiğiniz kadar verin. Tek kuruş bile bir hayat kurtarmak için önemlidir” sözlerini paylaştı.

Kate Winslet’in sosyal medya hesabından video paylaşımı

haber-arpacay.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu