Teknoloji

Twitter’ın kurucusu Bluesky’den yeni sosyal medya uygulaması AppStore’da!

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey, Twitter’a alternatif olabilecek uygulamayı yayınladı. Twitter’ı Elon Musk’a sattıktan sonra yeni bir sosyal medya uygulaması için girişimlerde bulunan Dorsey, Bluesky adlı uygulamasını AppStore’un beta programı kapsamında yayınladı.

Testlerin devamı için beta programı kapsamında kullanıcılara açılan yeni sosyal medya uygulamasından ilk görseller paylaşıldı. Uygulama tasarımı Twittier’e benziyor. Appstore üzerinden herkesin kullanımına açılması beklenen yeni sosyal medya uygulaması Bluesky için çok yakında halka açık bir lansman gerçekleştirileceği düşünülüyor.

KULLANICILAR ALTERNATİF UYGULAMALAR ARADI

Elon Musk, Twitter’ı satın alır almaz bir ekip değişiklikler yaparak kullanıcıları farklı sosyal medya uygulamalarını araştırmaya yöneltti. Yapılan değişikliklerin kullanıcılar tarafından iyi karşılanmadığı defalarca dile getirildi. Ancak Twitter yönetimi, uygulamaya yeni özellikler eklemeye devam ederek daha akıcı bir Twitter üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Bazı kullanıcılar Twitter alternatifi olarak Mastodon, Ivory ve Mammoth uygulamalarını kullanmayı tercih ediyor. Jack Dorsey’in beta programı için çıkardığı Bluesky uygulamasının herkese açık olarak yayınlanmasıyla birlikte twitter’a alternatif olan diğer sosyal medya ağlarının popülaritesini kaybedeceği düşünülüyor.

TWİTTER’IN KURUCUSUNDAN ELON MUSK’A CEVAP

Twitter’ı sattığı günden beri ortalıkta görünmek istemeyen Jack Dorsey, twitter uygulamasının artık eskidiğini her fırsatta vurguluyor. Bununla ilgili yapılan açıklamada;

(Dorsey, Kasım 2021’de sosyal ağın CEO rolünden ayrıldı ancak Mayıs 2022’ye kadar Twitter yönetim kurulunda kaldı.)

AppStore’da beta kategorisinde yayınlanan uygulama şu an için Google Play’de bulunmuyor.

KAYNAK: HABER7

kofcaz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu