Haber

Yeşilyurt Belediyesi Personeline Yüksek Zam

Yeşilyurt Belediyesi’nde 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname’ye tabi çalışan personelin maaşlarına yüzde 72, kadrolu çalışanların maaşlarına ise yüzde 120 oranında zam yapıldı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, zam sonrasında belediyede asgari maaşın 29 bin 460 TL’ye çıktığını söyledi.

Yeşilyurt Belediyesi ile HAK-İŞ’e bağlı Hizmet-İş Sendikası arasında, Yeşilyurt Belediyesi’nde görev yapan ekip çalışanları ile 696 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile personeli ilgilendiren, ücret ve sosyal hakları iyileştirecek Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Görüşmelerin ardından Yeşilyurt Belediyesi çalışanlarının ücretlerinde, sosyal haklarında ve ikramiyelerinde önemli iyileştirmeler yapıldı.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Hizmet-İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Mustafa Sengir arasında imzalanan sözleşme kapsamında Yeşilyurt Belediyesi’nde asgari maaş, sosyal haklar ve ikramiyeler dahil 29 Bin 460 TL’ye çıkarıldı.

Yeşilyurt Belediyesi personelinin refah düzeyinin artırılmasına yönelik çalışmalara büyük önem veren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, maaş artışının hayırlı olmasını diledi.

Yeşilyurt Belediyesi personelinin hem maaşlarına hem de sosyal haklarına ciddi bir artış yaptıklarını belirten Başkan Çınar, “Çok değerli imzalara imza attığımız Yeşilyurt’ta hizmet verdiğimiz meslektaşlarımızın maaşlarına ciddi bir artış yaptık. işlerimiz ve hizmetlerimiz, her biri bizim için ayrı bir değer taşıyor.” Biz tüm çalışanlarımızla büyük ve güçlü bir aileyiz. Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemize birçok hizmeti birlikte vermiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Kentin altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarının karşılandığı, temizlik ve park bahçeleri ile rutin belediye hizmetlerinin başarıyla verildiği her alanda çalışanımızın imzası yer almaktadır. Katkısı çok büyüktür. Bu bağlamda Yeşilyurt Belediyesi olarak çalışanlarımızın haklarını korumak ve hak ettikleri fırsatlara sahip olmalarını sağlamak konusunda oldukça hassas davranıyoruz ve hak ettikleri iyileştirmeleri yapmaya çalışıyoruz. HAK-İŞ’e bağlı Hizmet-İş Sendikası şube başkanımız ve diğer yetkililerle yaptığımız görüşmeler sonrasında, çalışanlarımızı daha fazla çalışmaya teşvik etmek amacıyla belediyemizde kanun hükmünde kararname ile çalışanlarımızın maaşlarına %72 oranında zam yapılmasına karar verdik. özverili ve gayretli bir şekilde onları ödüllendirmek ve sıkı çalışmalarının karşılığını vermek. Çalışanlarımızın hem maaşlarına hem de sosyal hayatlarına güzel bir katkı sağladık. Aynı zamanda ekip çalışanı olarak çalışan arkadaşlarımızın maaşlarını da %120 artırarak maaşlarını iyileştirdik. Çalışanlarımızın aile bütçelerine en yüksek artışları vererek katkıda bulunmaya çalıştık. Belediyemizdeki en düşük maaş protokolle 29 bin 460 TL’ye çıktı. Belediye olarak personelimiz hak ettiği için her zaman en yüksek maaş zammını verdik. Maaş artışlarının tüm personelimize hayırlı olmasını diliyor, birlikte çalıştığımız tüm özverili çalışanlarımıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. “Personelimiz bugüne kadar olduğu gibi Yeşilyurt’un geleceğinin bugünden daha iyi olması için büyük bir özveri ve gayretle çalışacaklardır. Şehrimize ve insanımıza değer katacak hizmetlerine devam edeceklerine inanıyorum ve hepsine güveniyorum.” sonuna kadar.” dedi. -MALATYA

hafik-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu