Haber

Yozgat’ta İş Makinaları Doğalgaz Borusunu Deldi, Tüm Şehrin Gazı Kesildi

Yozgat’ta özel bir şirkete ait iş makinesinin çalışması sırasında doğalgaz borusu delindi. Kentin gazı, doğalgaz dağıtım şirketi tarafından kesildi. Hastaneler, cezaevleri, sağlık ocakları ve fırınlara gaz verileceği belirtilirken, konutlara da gaz regülatörleri denetlendikten sonra gaz verileceği belirtildi.

Vatandaş tüp satan iş yerlerine akın etti

Mehmet Hulusi Efendi Mahallesi Sungurlu Sokak’ta su isale hattında çalışan iş makinesi, doğalgaz hattını deldi. Borudan sızan gaz kısa sürede çevreye yayıldı. Vatandaşların ihbarı üzerine doğalgaz dağıtım şirketi tarafından şehrin gazı kesildi. Arızanın giderilmesi için çalışma başlatılırken, gazı kesilen vatandaşlar uzun süredir kullanmadıkları mutfak tüplerini doldurmak için tüp satan iş yerlerine akın etti.

Vali’den açıklama: “Yozgatımıza geçmiş olsun”

Arızanın olduğu bölgede incelemelerde bulunan Yozgat Valisi Ziya Polat, “Doğal gaz hattında akşam saatlerinde meydana gelen arıza nedeniyle şehir merkezinde doğalgaz kesildi. Şu anda hastanelerimiz, cezaevlerimiz. , sağlık ocakları, fırınlar gazlandı, gazlanmaya da devam ediyoruz. Yozgatımıza hayırlı olsun” dedi.

Başkan: “Doğal gaz dağıtım şirketi personeli tüm regülatörleri kontrol edecek, ardından evlere gaz verilecek”

Evlere doğal gaz verilmesi için çalışmaların sürdüğünü belirten Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, “Doğalgaz elektrik ve su gibi değil, evlerin girişlerindeki gaz regülatörlerinin kontrol edilmesi gerekiyor. Doğal gaz dağıtımı şirket çalışanı tüm regülatörleri denetleyecek ve ardından evlere gaz verilecek’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu