Yaşam

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festivali devam ediyor

Türk Kültür Yolu Şenlikleri kapsamında Nevşehir’de düzenlenen “Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Şenliği” devam ediyor.

Festival kapsamında hafta sonu Nevşehir şehir merkezinde sergiler, söyleşiler, çocuk atölyeleri ve tiyatro etkinlikleri düzenlendi. Festivalin ilk gününde kent merkezinde bir süre önce restore edilerek turizme açılan Meryem Ana Kilisesi’nde Refik Anadol “Rönesans Düşleri Dijital Sergisi” açıldı. Stand, festival boyunca açık kalacak.

Festivalin ilk gününde Nevşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi’nde “Yüzbaşı Pengu ve Arkadaşları” adlı çocuk tiyatrosu sahnelendi. Tiyatro öncesi Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi bahçesinde oluşturulan etkinlik alanında çocuklar için Kum Boyama Atölyesi, Mozaik Atölyesi, Puzzle Atölyesi, Cam Boyama Atölyeleri ve Planetaryum Çadırı açıldı.

Festivalin ikinci günü olan 6 Ağustos Pazar günü Gezici Kütüphane Çocuk Şenliği TÜİK Meydanı’nda başladı. Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde çocuklara yönelik birebir Ege ve Gaga tiyatro gösterisi sunuldu.

Nevşehir Belediyesi Paşa Köşkü Halk Kütüphanesi’nde Başkan Hepgenç Drama Atölyesi ve Kitap İmza Etkinliği gerçekleştirildi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu